Ekspres DeLonghi – zbyt dużo wody w tacce na skropliny

W przypadku problemów z ekspresami DeLonghi może dojść do różnych usterek. Jednak nie wszystkie z nich są poważne i wymagają pomocy specjalisty. Często wystarczy odpowiednia regulacja lub sprawdzenie, czy wszystko jest na swoim miejscu. Jedną z takich niewielkich usterk może być pojawiająca się woda w tacce na skropliny.

 

Zbieranie wody w tacce na skropliny podczas eksploatacji ekspresu DeLonghi to zjawisko normalne. Zwykle jest to mała ilość wody, która powstaje np. podczas płukania urządzenia. Jednak gdy woda jest tam za dużo, może to być oznaką poważniejszej awarii. Przyczyną może być nieprawidłowe działanie termobloku/tłoka lub zaparzacza. Inną możliwością jest uszkodzony elektrozawór, który będzie wymagał czyszczenia lub wymiany. Częstą przyczyną zbierania się wody w tacce na skropliny są również uszczelki dystrybutora, które mogą wymagać wymiany.

 

Jeśli zauważysz, że w tacce na skropliny zbiera się coraz więcej wody, nie ignoruj tego problemu. W takim przypadku warto skontaktować się z serwisem, aby przedstawić problem. Być może naprawa nie będzie wymagała interwencji specjalisty, ale jeśli będą potrzebne niektóre części do wymiany, lepiej oddać to w ręce profesjonalistów.

 

Dlatego ważne jest, aby dbać o swoją ekspres DeLonghi i regularnie przeprowadzać jego konserwację, co pomoże uniknąć niepotrzebnych usterek.

Scroll to Top
Przewiń do góry