Ekspres do kawy wydaje dziwne dźwięki z siebie. Przyczyny

W przypadku, gdy Twój ekspres do kawy wydaje dziwne dźwięki, można przypuszczać, że występuje zatkanie w bloku zaparzającym. Powodem takiego zatkania mogą być pozostałości po kawie, które z czasem mogą zakłócać swobodny przepływ. Dlatego niezwykle istotne jest regularne czyszczenie ekspresu, aby uniknąć tego rodzaju sytuacji. Jak jednak postępować, jeśli już doszło do usterki, a Twój ekspres do kawy wydaje dziwne dźwięki?

Głośna praca ekspresu?

Kiedy blok zaparzający jest zatkany, można usłyszeć skrzypienie ekspresu, a także zauważyć rozsypaną zmieloną kawę wokół bloku zaparzającego. W takim przypadku należy po prostu dokładnie oczyścić blok zaparzający, a problem skrzypienia ekspresu zostanie rozwiązany. W jaki sposób można to zrobić? Ważne jest regularne płukanie bloku zaparzającego pod bieżącą, letnią wodą. Taki zabieg zaleca się przeprowadzać co najmniej raz na dwa tygodnie.

Raz w miesiącu warto również usunąć tłuszcz z ekspresu. Mechanizm zaparzający często pokrywa się warstwą tłuszczu z kawy, co może również prowadzić do awarii urządzenia. Najprostszym sposobem usunięcia kawowego tłuszczu jest użycie specjalnych tabletek.

Kolejnym istotnym działaniem, które warto wykonać, jest pielęgnacja prowadnic i napędu bloku zaparzającego. Aby zapobiec ich ścieraniu, należy regularnie smarować prowadnice nietoksycznym smarem spożywczym. Smar należy uzupełniać po każdym zabiegu usuwania tłuszczu lub dokładnego umycia ekspresu.

Jeśli powyższe metody nie przyniosły rezultatów lub wolisz, aby usterkę usunęli specjaliści, skontaktuj się z nami www.naprawyserwisowe.pl Nasz zespół poradzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi awariami.

Scroll to Top
Przewiń do góry