Ekspres DeLoghi migające diody, co to może oznaczać

W przypadku ekspresów do kawy marki DeLonghi, które cieszą się dużą popularnością ze względu na nowoczesne funkcje i wysoką jakość wykonania, czasami zdarza się, że kontrolki na urządzeniu zaczynają migotać, sygnalizując potencjalny problem. Jeśli tak się dzieje, warto wiedzieć, jak sobie z nim poradzić. Oto kilka wskazówek dotyczących migających diod w ekspresach DeLonghi.

Przed przejściem do omówienia kontrolki, ważne jest wspomnienie o komunikatach, które mogą pojawić się na wyświetlaczu LCD ekspresu DeLonghi. Są to istotne informacje, które wskazują na potrzebę przeprowadzenia czyszczenia lub mogą sygnalizować błąd związany z działaniem urządzenia. Poniżej przedstawiamy najczęstsze z tych komunikatów:

ODKAMIENIANIE – ten komunikat oznacza konieczność przeprowadzenia procesu usuwania osadów wapiennych, jeśli nie został on przeprowadzony przez dłuższy czas. Jest to niezbędne, aby utrzymać odpowiednią wydajność ekspresu.

ZAMOCUJ DYSZĘ WODY – ten komunikat często pojawia się podczas czyszczenia urządzenia. Oznacza to, że należy użyć dyszy wody do odprowadzenia brudnej wody z wnętrza ekspresu.

ALARM OGÓLNY – ten komunikat wskazuje, że wnętrze ekspresu jest brudne. Należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia z zaparzacza, używając do tego pędzelka, a także opróżnić i umyć pojemnik na fusy oraz tackę ociekową.

ZAMOCUJ AUTOMAT ZAPARZAJĄCY – ten komunikat informuje, że zaparzacz został wyciągnięty w celu czyszczenia i nie został prawidłowo zamontowany z powrotem. Należy upewnić się, że zaparzacz jest odpowiednio zamocowany.

WYMIEŃ FILTR – ten komunikat oznacza, że filtr wody w pojemniku jest zużyty i należy go wymienić na nowy.

WŁÓŻ ZBIORNIK – jeśli po zamocowaniu zbiornika na wodę nadal wyświetla się ten komunikat, możliwe, że mikroprzełącznik został uszkodzony.

POKRĘTŁO NA CLEAN – należy przekręcić pokrętło w pojemniku na mleko na ikonę „clean”, aby je wyczyścić.

W większości przypadków komunikaty na ekranie nie oznaczają awarii, lecz jedynie wskazują na konieczność wykonania określonych czynności w ekspresie DeLonghi. Jeśli jednak masz podejrzenia o uszkodzenie urządzenia, warto sprawdzić stan zaparzacza, uszczelek (o-ringów), przepływomierza oraz pompy.

Scroll to Top
Przewiń do góry