Jak prawidłowo odkamienić ekspres DeLonghi?

Regularne przeprowadzanie procesu odkamieniania ekspresu do kawy jest niezwykle istotne, gdyż ma wpływ na długotrwałe, poprawne działanie urządzenia. Dodatkowo, odkamienianie przyczynia się do utrzymania doskonałego smaku kawy, który mógłby być zaburzony przez niepożądane osady. Obecność kamienia na ekspresie ma także negatywny wpływ na zużycie energii elektrycznej potrzebnej do podgrzewania wody i pompowania jej nawet o 30%!

Odkamienianie to nie tylko kwestia higieny i lepszego smaku kawy, ale również długoterminowych oszczędności.

Jak zatem przeprowadzić odkamienianie ekspresu DeLonghi? Aby włączyć automatyczny tryb odkamieniania w ekspresie DeLonghi, należy najpierw dotknąć ikony „Ustawienia Menu”, a następnie wybrać opcję „Start”. Na wyświetlaczu pojawią się instrukcje, które należy śledzić.

Należy wyjąć tackę na skropliny oraz pojemnik na fusy, opróżnić je i ponownie umieścić w ekspresie. Kolejnym krokiem jest usunięcie filtra zmiękczającego wodę, a następnie wyjęcie filtra i wody.

Wlej odpowiedni środek odkamieniający do pojemnika na wodę (do poziomu „A”) i dolej 1 litr wody (do poziomu „B”). Następnie umieść pojemnik w ekspresie.

Pod dyszą ekspresu umieść pusty pojemnik o minimalnej pojemności 2 litry i naciśnij przycisk „OK”. Urządzenie rozpocznie automatyczny proces odkamieniania, który składa się z przerwanych cykli płukania.

Po zakończeniu procesu, opróżnij pojemnik z wodą i środkiem odkamieniającym. Wyjmij pojemnik na wodę i napełnij go świeżą wodą do poziomu „MAX”. Ponownie umieść pusty pojemnik pod dyszą i naciśnij przycisk „OK”.

Na koniec, opróżnij wszystkie pojemniki, wyjmij zbiornik na wodę i umieść w nim filtr, a następnie przeprowadź kolejne płukanie ekspresu.

Jeśli automatyczny tryb odkamieniania nie zostanie uruchomiony po wybraniu odpowiednich ustawień w menu, konieczne może być zresetowanie ekspresu lub przywrócenie go do ustawień fabrycznych, a następnie ponowna próba przeprowadzenia procesu odkamieniania. W przypadku dalszych problemów, zachęcamy do skontaktowania się z nami.

Ekspres DeLonghi
Scroll to Top
Przewiń do góry