Problem: Źle wsypana kawa do ekspresu Jura NIVONA Melitta

Jeśli twój ekspres do kawy nie przygotował porannej kawy, jakiej byś sobie życzył, prawdopodobnie popełniłeś kilka błędów. Dlatego skorzystaj z poniższej instrukcji, aby przywrócić ekspres do właściwego funkcjonowania.

Źle wsypana kawa do ekspresu
Jeśli na ekranie pojawiła się ikona ziaren w pojemniku, oznacza to, że wybrałeś funkcję „kawa mielona”, ale nie wsypałeś kawy mielonej do lejka. Musisz więc dodać kawę mieloną lub wyłączyć funkcję kawy mielonej.

Jeśli na ekranie pojawiła się ikona kropli z małymi trójkątami, oznacza to, że urządzenie wymaga odwapnienia. Należy jak najszybciej wykonać tę procedurę.

Jeśli migająca ikona ziaren w pojemniku i wykrzyknik oznaczają, że użyłeś zbyt dużo kawy, należy wybrać opcję delikatnego smaku kawy lub zmniejszyć ilość kawy mielonej, a następnie ponownie włączyć dyszę kawy.

Jeśli migająca ikona ziaren w pojemniku nie wyświetla promieni, oznacza to, że albo ziarna kawy się skończyły – należy je uzupełnić, albo lejek do kawy mielonej jest zablokowany. Należy go oczyścić nożem zgodnie z instrukcją.

Scroll to Top
Przewiń do góry