Ekspres Krups nie mieli kawy

Zablokowany młynek
Jednym z potencjalnych powodów, dla którego ekspres Krups nie mieli kawy, może być zablokowany młynek. Często dochodzi do nagromadzenia resztek kawy zarówno wewnątrz młynka, jak i w innych częściach urządzenia. Wraz z upływem czasu, te pozostałości mogą utrudniać swobodne działanie elementów młynka, a nawet go zatkać. Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy kawa jest gruboziarnista lub zawiera dużą ilość oleju. W takim przypadku zmielone ziarna szybciej zużywają się, a czujnik ilości ziaren w pojemniku może utknąć. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się dokładne przeczyszczenie ekspresu oraz regularne korzystanie z granulatu czyszczącego. Warto mieć przy sobie specjalną szczoteczkę do czyszczenia, która pomoże usunąć wszelkie pozostałości po kawie.

Starte żarna w młynku
Młynki w ekspresach kawowych mogą być wykonane z materiałów stalowych lub ceramicznych. Żarna ceramiczne zużywają się zazwyczaj szybciej, ponieważ są bardziej kruche. Natomiast żarna stalowe wykazują większą wytrzymałość i dłużej zachowują swoją funkcjonalność. Z czasem żarna ulegają zużyciu, co może prowadzić do sytuacji, w której ekspres nie mieli kawy, ponieważ po prostu nie ma czym zmielić ziaren. Nawet jeśli silnik działa poprawnie, starte żarna nie wykonają swojej roli. Aby sprawdzić stan żaren w młynku, warto dokładnie je zbadać i ocenić, czy nie są one przyczyną problemu w ekspresie.

Kalibracja młynka do kawy
Ogólnie rzecz biorąc, fabrycznie nowe młynki do kawy nie wymagają kalibracji, chyba że mówimy o regulacji grubości mielenia ziaren. Jednak wszelkie ingerencje w młynek mogą skutkować jego rozregulowaniem. W takiej sytuacji, warto skonsultować się z instrukcją obsługi ekspresu i zwrócić uwagę na oznaczenia na młynku. Wiele modeli posiada kreski lub symbole, które wskazują na właściwe ustawienie grubości mielenia ziaren. Ważne jest, aby dostosować kalibrację młynka zgodnie z zaleceniami producenta, aby zapewnić optymalne rezultaty przy parzeniu kawy.

Mając na uwadze te potencjalne przyczyny braku kawy w ekspresie Krups, możesz podjąć odpowiednie działania naprawcze lub skonsultować się z serwisem, aby rozwiązać problem i cieszyć się smacznym napojem przygotowanym przez swoje urządzenie.

Scroll to Top
Przewiń do góry