Błąd nr 5 w Saeco Aulika

Saeco Aulika to ekspres, który zyskał uznanie wśród miłośników kawy. Jednak nawet najwyższej jakości urządzenia mogą ulec awarii. Aby uniknąć problemów, należy regularnie przeprowadzać zabiegi konserwacyjne. Odkamienianie, czyszczenie bloku zaparzającego oraz przepłukiwanie wężyków to tylko niektóre z nich.

 

Jeśli jednak na ekranie ekspresu pojawi się komunikat o błędzie, jakim jest e05, warto wiedzieć, jak sobie z nim poradzić. Ten błąd wskazuje na usterkę w obwodzie wodnym. Powietrze, które się w nim znajduje, blokuje przepływ wody, przez co ekspres nie jest w stanie go prawidłowo napełnić.

 

Jak więc rozwiązać problem? Pierwszym krokiem jest wyłączenie urządzenia. Następnie należy opróżnić zbiornik wody i wyjąć z niego filtr. Po napełnieniu zbiornika wodą, należy go ponownie umieścić w ekspresie. Kiedy urządzenie nagrzeje się, wybierz opcję dozowania gorącej wody i nalej 2-3 filiżanki cieczy.

 

Jednak warto pamiętać, że błąd e05 może także oznaczać zablokowanie obiegu wodnego przez kamień. Dlatego nie zapominaj o regularnym odkamienianiu ekspresu do kawy. Dzięki temu unikniesz wielu problemów związanych z usterkami.

Scroll to Top
Przewiń do góry