Ekspres Saeco – problem z pukaniem

W trakcie regularnego użytkowania ekspresu do kawy Saeco zdarza się, że należy przeczyścić urządzenie. W tym celu można skorzystać z programów czyszczących, które są zainstalowane w ekspresach Saeco. Po osiągnięciu maksymalnej ilości zaparzonych kaw, konieczne jest wykonanie płukania, aby kolejne napary były tak samo smaczne. Niestety, czasami pomimo włączenia programu czyszczenia, Saeco nie płucze urządzenia tak, jak powinno. Wówczas na ekranie pojawia się informacja o konieczności włączenia odpowiedniego programu czyszczącego, aby móc ponownie korzystać z urządzenia.

 

Najczęstszą przyczyną problemów z płukaniem ekspresu Saeco jest zapchany układ wodny, spowodowany kamieniem lub zepsutą pompą. W pierwszej kolejności można spróbować odkamienić ekspres za pomocą dostępnych w sklepach preparatów lub proszków. Jeśli to nie przyniesie efektu, warto przeanalizować przewody odprowadzające wodę. Często to właśnie tam gromadzi się kamień, który blokuje przepływ wody.

 

Jeśli mimo podejmowanych działań naprawczych, Saeco nadal nie płucze urządzenia, należy skontaktować się z serwisem i umówić się na dokładną diagnostykę i naprawę. Warto jednak wcześniej powiadomić serwisantów o wszystkich podjętych próbach naprawczych, co ułatwi im pracę i pozwoli szybciej zdiagnozować problem.

Scroll to Top
Przewiń do góry