Saeco Aulika - Poznaj kody błędów

Każda kawa maszyna, nawet najlepsza, może ulec awarii. Dlatego ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją obsługi Saeco Aulika (kodami błędów). Dzięki poznaniu kodów błędów i odpowiadających im nazw usterki, będziesz wiedzieć, jak je naprawić. W takich sytuacjach istotne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo naprawić ekspres do kawy.

Większość kodów błędów, które pojawiają się na ekranie kawy maszyny, można rozwiązać samodzielnie. Jednak jeśli pojawi się kod, który nie jest wymieniony poniżej, koniecznie skontaktuj się z Espresso Clinic. W takim przypadku najprawdopodobniej będziesz musiał zabrać swoją kawę Saeco Aulika do wykwalifikowanego centrum serwisowego.

Kody błędów Saeco Aulika

Kod błędu Saeco Aulika – E01

Kod błędu E01 oznacza, że młynek do kawy w maszynie nie działa poprawnie. Przyczyną jest najprawdopodobniej zatkany lejek. Jak można rozwiązać ten problem?

Aby oczyścić zatkany lejek, wykonaj następujące kroki:

  1. Wyłącz urządzenie;
  2. Wyjmij jednostkę zaparzającą;
  3. Otwórz pokrywę lejka i wsuń uchwyt łyżki do lejka. Jeśli nie widzisz mielonej kawy w lejku, wsuń uchwyt łyżki od dołu;
  4. Następnie przesuwaj uchwyt łyżki w górę i w dół, aż mielona kawa zatykająca lejek wypadnie;
  5. Użyj odkurzacza, aby dokładnie wyczyścić lejek. Przytrzymaj końcówkę odkurzacza przy wlocie lejka i przykryj lejek dłonią;
  6. Włóż jednostkę zaparzającą z powrotem do maszyny, włącz ponownie urządzenie. Możesz teraz parzyć kawę;

Po zaparzeniu sprawdź, czy w lejku jest mielona kawa. Jeśli tak, powtórz cały proces odblokowywania, postępując zgodnie z tymi instrukcjami.

Kod błędu Saeco Aulika – E03

Jeśli na ekranie pojawi się kod błędu E03, oznacza to, że jednostka zaparzająca jest brudna. Musisz ją oczyścić, a wszystko powinno wrócić do normy.

Aby usunąć kod E03, wykonaj następujące kroki:

  1. Wyłącz urządzenie;
  2. Wyjmij jednostkę zaparzającą.
Scroll to Top
Przewiń do góry