Saeco Lirika Error 5, Saeco Lirika błąd nr 5

jeśli na ekranie Twojego ulubionego ekspresu Saeco Lirika pojawił się błąd nr 5, z pewnością zechcesz go usunąć przed przygotowaniem kolejnej kawy. Błąd ten może być rozwiązany samodzielnie, a my chętnie Ci w tym pomożemy. Warto jednak pamiętać, że jeśli pojawi się inny błąd niż 1, 3, 4, 5, 14 lub 19, warto skontaktować się z naszymi technikami Saeco.

Jednym z powodów, dla których pojawia się błąd nr 5, może być powietrze znajdujące się w obiegu wody lub ziarna kawy, które utknęły pod zbiornikiem wody. Aby rozwiązać ten problem, należy wyłączyć urządzenie, sprawdzić komorę zbiornika wody i przepuścić przez obieg 2-3 szklanki gorącej wody.

Innym powodem może być zapchany blok zaparzający. W takim przypadku należy wyjąć blok zaparzający, opłukać go pod bieżącą wodą i ewentualnie nasmarować, a następnie umieścić go z powrotem w urządzeniu i włączyć ekspres.

Możliwe, że przyczyną błędu jest kamień, który zablokował obieg wody. W takiej sytuacji należy użyć odpowiedniego środka do usuwania kamienia, aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie ekspresu Saeco Lirika.

Scroll to Top
Przewiń do góry