Ekspres Siemens – problem ze spienianiem

Jeśli posiadasz ekspres Siemens i zauważyłeś, że nie spienia on mleka, musisz zidentyfikować źródło problemu. Nie ma jednej przyczyny, która powoduje taką usterkę. Jednym z możliwych powodów jest zakamienienie układu mlecznego. Aby temu zapobiec, należy wyczyścić wężyki do mleka, pojemniki na mleko, dyszę spieniającą i napowietrzacze.

 

Innym powodem może być niesprawność elektrozaworów lub spieniacza/dyszy. W takim przypadku konieczne może być skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Warto pamiętać, że naprawa ekspresu na własną rękę może wiązać się z wysokimi kosztami oraz może być czasochłonna.

 

Jeśli przeprowadzenie prostych czynności konserwacyjnych nie rozwiązało problemu, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, zwłaszcza jeśli posiadasz ekspres Siemens. Pracownik serwisu będzie w stanie szybko zdiagnozować usterkę i dokładnie ją naprawić, a w razie potrzeby zamówić i wymienić niezbędne części. Nie czekaj zbyt długo, zamów serwis i ciesz się smakiem pysznej kawy z Twojego ekspresu Siemens!

Scroll to Top
Przewiń do góry