Problem z Ekspresu leci woda zamiast kawy

Kawa to napój, który stanowi nieodłączną część codzienności wielu ludzi na całym świecie. Nie tylko pobudza i poprawia nastrój, ale także jest sposobem na spędzenie miłego czasu w gronie przyjaciół lub rodziny. Wielu z nas preferuje przygotowanie kawy za pomocą ekspresu, co zapewnia lepszy smak i aromat naszego ulubionego napoju. Niestety, czasami nawet najlepsze urządzenia do robienia kawy odmawiają posłuszeństwa. Najczęściej spotykanym problemem jest brak kawy w momencie, gdy włączamy ekspres. Zamiast kawy wylewa się z niego woda, co zdecydowanie nie jest pożądanym efektem.

 

Istnieje kilka powodów, dla których z ekspresu może lecieć woda zamiast kawy. Jednym z najczęstszych jest brak regularnego czyszczenia zaparzacza. Kawałki fusów i brud z ziaren zatykają zaparzacz i uniemożliwiają przepływ kawy. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o regularnym czyszczeniu urządzenia, np. raz na tydzień. Jeśli problem nadal występuje, możliwe, że zaparzacz jest uszkodzony lub pęknięty, co wymaga regeneracji.

 

Innym powodem, dla którego z ekspresu leci woda zamiast kawy, może być zapchany młynek. Mało kawy w młynku powoduje zator, co skutkuje przepływem wody zamiast kawy. Bez względu na przyczynę problemu, należy podjąć odpowiednie kroki, aby przywrócić funkcjonalność ekspresu.

 

Przede wszystkim należy dokładnie wyczyścić zaparzacz do kawy, a następnie spróbować zrobić kawę. Jeśli problem nadal występuje, może to oznaczać, że zaparzacz jest uszkodzony i wymaga naprawy. W takim przypadku zaleca się skontaktowanie się z serwisem i umówienie się na wizytę specjalisty. Warto jednak pamiętać, że niektóre ekspresy, np. firmy Jura, posiadają zabudowane zaparzacze, co oznacza, że w przypadku usterki konieczna będzie wizyta w serwisie.

 

Dlatego też, jeśli lubisz przygotowywać kawę za pomocą ekspresu, pamiętaj o regularnym czyszczeniu urządzenia oraz o tym, że czasami wymaga ono fachowej naprawy. Dzięki temu zawsze będziesz mógł delektować się pysznym napojem o aromatycznym smaku i aromacie.

naprawa ekspresu
Scroll to Top
Przewiń do góry